چاپ کتاب  

طراحی خودروهای جدیدی بی ام و با هدست واقعیت مجازی HTC Vive

 

ببه گزارش گلوبایت خودرو به نقل از اخبار خودرو،کمپانی بی ام و از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد، از جمله پیشگامان به کارگیری تکنولوژی های جدید در صنعت خودرو به شمار می رود. حالا خبری منتشر شده که این برند آلمانی قصد دارد از هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو در طراحی خودروهای جدید استفاده کند. طراحان و کارمندان بی ام و با استفاده از این هدست می توانند به صورت بصری سبک جدیدی از طراحی داخلی و دیگر قابلیت های فیزیکی را نظاره کنند.

۶۶۵۳۴۷٫jpg

طراحان بی ام و، به لطف بهره گیری از تکنولوژی واقعیت مجازی می توانند فضای شهری را شبیه سازی کرده و مطمئن شوند که راننده ی خودرو نسبت به همه چیز دید کافی دارد.

علاوه بر این، مهندسان بی ام و با استفاده از هدست واقعیت مجازی اچ تی سی می توانند نحوه ی دسترسی و عملکرد کنترل های روی داشبورد را ارزیابی کنند. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم برای این کار دیگر نیازی نیست تا طراحان مختلفی را از سطح جهان گرد هم بیاوریم. اعضای تیم طراحی و تولید خودرو می توانند با استفاده از هدست وایو نسخه ی پروتوتایپ و اولیه ی یک خودرو را کاملا بررسی کرده و پیش از ادامه ی کار و تولید نسخه ی بعدی، نظرات دقیق خود را ارائه کنند.

۶۶۵۳۴۹٫jpg

زمانی که طراحی خودرو به نقطه ی مطلوب رسید، هدست ها کنار گذاشته می شود و تیم طراحی و مهندسان خودرو به صورت فیزیکی کار خود را آغاز کرده و نسخه ی اولیه ی خودرو را برای تست آماده می کند. این تصمیم می تواند تغییرات زیادی را برای بی ام و در پی داشته باشد. علاوه بر پیشرفت هایی که در طراحی خودروهای آتی و تولید مدل های جدید صورت می گیرد، بی ام و برای آموزش کارمندان خود باید از افراد متخصص استفاده کرده و هزینه ی زیادی را برای تهیه ی تجهیزات واقعیت مجازی بپردازد.

بی ام و برای پیاده سازی مطمئن برنامه های خود ماکتی را با مشخصات مشابه خودرو توسعه داده که امکان استفاده ی مجدد دارد. به لطف این ماکت در کنار هدست اچ تی سی وایو می توان تجربه ای از واقعیت ترکیبی را در اختیار داشت. صدای موتور یا دیگر صداهای محیطی بخشی از این تجربه ی جذاب است.

تقریبا اکثرا مشتریان توانایی خرید هدست گران قیمت اچ تی سی وایو را ندارند. ولی این سرمایه گذاری برای کمپانی بزرگی چون بی ام و ناچیز به نظر می رسد و ممکن است در آینده شاهد عرضه ی نسخه های ارزان تری از این هدست باشیم. به نظر می رسد در طول زمان بی ام و از سخت افزارهای بیشتری در بخش های مختلف توسعه ی محصولات خود استفاده کند.

۶۶۵۳۴۸٫jpg

مجموعه ای بزرگ با هزاران چراغ را تصور کنید که افراد زیادی در آن حضور دارند و کنترل های مختلفی جلوی مانیتورهای آنها نصب شده تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند. این آینده ای است که بی ام و آن را جستجو می کند.

 

لینک کوتاه: http://car.globyte.ir/wordpress/G14578
اسکن لینک در موبایل شما:

پاسخ دهید


  جدیدترین محصولات گلوبایت خودرو     |    + بیش تر
 
  تازه ترین آگهی های فروش خودرو     |    + بیش تر
  چاپ کتاب   خرید سایت